15 49.0138 8.38624 both 0 both 1 4000 1 1 horizontal http://akademiabielizny.pl 300 0
29 czerwca 2017
4888 Wyświetlenia

Sekrety Doboru Bielizny – jak dobrać rozmiar biustonosza?

przez Samanta

Wbrew pozorom 75B nie jest uniwersalnym rozmiarem dla każdego biustu – biustonosz to nie ubranie i dopasowany musi być idealnie! Zatem, jak dobrać biustonosz?

Przedstawiamy Ci praktyczny poradnik z dokładnym opisem doboru bielizny, równocześnie zachęcamy do udania się na organizowane przez nas u partnerów Akademie Bielizny, gdzie oprócz samego rozmiaru dowiesz się także jaki model jest najbardziej odpowiedni dla twojego biustu.

Kalendarz spotkań możesz śledzić tutaj: www.akademiabielizny.pl/spotkania-ab

 

Przejdźmy do krótkiej instrukcji, w której krok po kroku pokaże Ci jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza.

1.Dokładnie zmierz swój obwód pod biustem

Używając metra krawieckiego pamiętajmy, że w przeciwieństwie do materiałów używanych do uszycia biustonosza nie jest on rozciągliwy, zatem wynik zawsze zaniżamy w dół. Obwód mierzymy na wydechu jak najciaśniej zaciskając metr.

Po zapisaniu wyniku, odejmujemy jeszcze kilka centymetrów do pełnego rozmiaru. Czyli jeśli zmierzony obwód wynosi 81-85 ? naszym obwodem biustonosza jest wymiar 80. Pamiętaj że w przymierzalni może wydawać Ci się ciasny, ale obwód biustonosza tak jak ubranie  z czasem użytkowania rozciąga się  dlatego w każdym są 3 odległości haftek. Zakupując biustonosz musimy pamiętać aby zapinać go na ostatnią haftkę, czyli najluźniejszą. Z czasem gdy obwód się rozciąga możemy go dopasować zapinając na kolejne haftki.

Jeśli jednak obwód utrudnia ci oddychanie i jest niewygodny wypróbuj większy obwód, aby nie powodować dyskomfortu i podrażnień skóry z tego powodu. Najważniejsza jest twoja satysfakcja!

Dlaczego obwód jest tak ważny?
To na nim głównie spoczywa ciężar naszego biustu. Źle i za luźno dobrany powoduje, iż ciężar ten przenosi się na ramiączka a co za tym idzie na nasze barki i kręgosłup, który pod ciężarem dużego biustu może nawet sprawiać nam w przyszłości problemy zdrowotne!

2.Zmierz obwód w biuście

Pierwszym poglądowym rozmiarem miski jest obliczenie różnicy między obwodem w biuście i obwodem pod biustem.
Możesz również skorzystać z kalkulatora rozmiarów, który w szybki sposób wskaże Ci odpowiedni rozmiar – https://samanta.pl/size_guide/rozmiar.html

Obwód w biuście mierzymy w tym przypadku luźno, najlepiej w biustonoszu miękkim, ponieważ w usztywnianym będziemy mieć więcej centymetrów w obwodzie. Nie mierzymy też obwodu na nagim ciele, ponieważ piersi w naturalnej pozycji znajdują się na innej wysokości niż obwód, którego szukamy. Mierzymy na poziomie sutków.

Zapisz wynik i odejmij od niego wcześniejszy pomiar obwodu pod biustem (Uwaga: nie obwód biustonosza, a ten który wyszedł z zaokrąglenia do pełnego rozmiaru). Różnica wskaże najodpowiedniejszą miseczkę, którą należy zweryfikować w sklepie, ponieważ może okazać się za mała lub za duża, wtedy sięgamy po sąsiednie rozmiary misek.

Różnica cm określająca rozmiar miski to kolejno:

3.Sprawdź czy rozmiar, który wyszedł z obliczeń jest idealnie dopasowany dla twojego biustu.

W tym celu po przymierzeniu danego rozmiaru musimy ręką wygarnąć pierś, tak aby w całości spoczęła w misce biustonosza.

Pierś nie może wypływać od góry i z boków tworząc ?bułeczki? (za mała miska), miska powinna dobrze okalać pierś, nie marszczyć się (za duża miska).

Fiszbina powinna obejmować całą podstawę piersi i przylegać do mostka (ale jest akceptowalne minimalne odchylenie przy bardzo dużym lub wąsko rozstawionym biuście), nie może wbijać się w pierś, ani być za szeroka wychodząc za daleko z boku ?  powinna się kierować do środka pachy.

Ramiączka powinny być dopasowane tak, aby nie wbijały się w ramiona, a  po regulacji swobodnie zmieściły się pod nimi jeszcze 2-3 palce.

Jeśli wszystkie kroki doboru wykonałaś prawidłowo – możesz cieszyć się idealnie dobranym biustonoszem, który stanie się Twoją drugą skórą!

Jeżeli nie jesteś pewna czy dobrze dobrałaś rozmiar biustonosza, nie przejmuj się! Zawsze możesz skorzystać z usług brafitterki w naszych sklepach firmowych i partnerskich.